بسترسازی برای حضور در مراسم اربعین حسینی یک ضرورت است
بسترسازی برای حضور در مراسم اربعین حسینی یک ضرورت است
ایجاد کارگروه‌های تخصصی زیر مجموعه کمیته‌های ستاد اربعین حسینی در فراهم شدن تسهیلات و تحقق مطالبات مورد نظر باید مورد توجه قرار گرفته شود

 به گزارش خبرنگار صفحه روز استان بوشهر به نقل از روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر؛ ابراهیم عرب‌زاده در نشست هماهنگی برنامه‌های اربعین در استان بوشهر، اربعین حسینی را نمایش قدرت مسلمانان دانست و اظهار داشت: بسترسازی برای حضور در مراسم اربعین حسینی امری مهم و ضروری است.

وی با اشاره به تشکیل کمیته‌های ستاد اربعین حسینی استان بوشهر افزود: ایجاد کارگروه‌های تخصصی زیر مجموعه کمیته‌های ستاد اربعین حسینی در فراهم شدن تسهیلات و تحقق مطالبات مورد نظر باید مورد توجه قرار گرفته شود.

عربزاده با اشاره به اینکه پیش‌بینی افزایش زائران اربعین حسینی در سال جاری نسبت به سال‌های قبل شده است تصریح کرد: فراهم شدن زیرساخت‌های خدمات‌رسانی و برقراری امنیت پایدار و توجه به موارد بهداشتی در اولویت قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر امور امنیتی و انتظامی استانداری بوشهر با بیان اینکه دشمنان برای ایجاد ناامنی از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنند افزود: اتاق فکر دشمنان برای ایجاد ناامنی فعال است ولی تاکنون به سبب هوشیاری و برنامه‌ریزی نتوانسته‌اند اهداف خود را محقق کنند.

فعالیت ۱۴ کمیته عتبات عالیات در استان بوشهر

در ادامه این نشست رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: حدود ۱۴ کمیته در ستاد مشغول به فعالیت هستند به ویژه در ایام اربعین از جمله کمیته ترابری، آب ، برق و…..اما کمیته ای که بار تمام کمیته ها را بر دوش میکشد کمیته اسکان و تغذیه هست که در ایام اربعین به زائران ابا عبدالله الحسین خدمت رسانی میکند.

عبدالرضا مطاف افزود: مدیران کمیته ها تا کنون با مسئولیت پذیری و تعهد وظایف خود را تمام و کمال به انجام رسانیده و تمام برنامه ها و مراسمات بسیار مطلوب و با کیفیت به پایان رسید و شایسته است که کمال تشکر و قدردانی را از آنها به جا آوریم.

وی ادامه داد: در سال های گذشته مشکلاتی از قبیل سهمیه آرد و شکر و برنج و خروجی از مرزها و ابلاغ گمرکی داشتیم که امیدواریم در سال جاری این مشکلات رفع شده که مواکب ما بتوانند راحتر و سریعتر مستقر شوند.

مطاف بیان کرد: در تمام این سال ها تلاش خود را کردیم که به بهترین نحو امکان از زائران ابا عبدالله الحسین آن گونه که شایسته است پذیرایی کنیم و امیدواریم در سال جاری نیز این مسئولیت را همچون سالهای گذشته با کیفیت و مطلوب به پایان برسانیم.

  • نویسنده : ادمین استان بوشهر
  • منبع خبر : روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر