برگزاری آیین اهدای یکهزار سری جهیزیه به زوجین سراسر کشور در حرم مطهر رضوی
برگزاری آیین اهدای یکهزار سری جهیزیه به زوجین سراسر کشور در حرم مطهر رضوی
آیین اهدای یکهزار سری جهیزیه به زوجین جوان سراسر کشور همزمان با عید مبعث رسول گرامی اسلام(ص) در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش صفحه روز،سید احسان خاندوزی در آیین اهدای یکهزار سری جهیزیه به زوجین جوان سراسر کشور  که همزمان با عید مبعث رسول گرامی اسلام(ص) در حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار کرد: مردم وزارت اقتصاد و دارایی را به عنوان مسوول مالیات، گمرک و همچنین بازار سرمایه می‌شناسند اما فراتر از این مسوولیت متعارف، با تاکید ریاست جمهوری فعالیت این وزراتخانه ارتقا یافته و کمک به ابعاد اجتماعی اقتصاد کشور را از رسالت‌های خود می‌داند.

وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: متاسفانه در کشور آن اندازه که لازم بوده به مباحث اجتماعی اقتصاد توجه نشده است و مسئله تسهیل در تولید و در خلال آن اشتغال از مباحث بسیار قابل اهمیتی است که باید بیشتر به آن توجه کرد.

وی راه‌اندازی درگاه مجوز در حوزه کسب و کار، رفع معظل گواهی سوء پیشینه برای ایجاد مشاغل و رفع موانع آنرا برخی از اقدامات وزارت اقتصاد و دارایی کشور در حوزه تسهیل در کسب و کارها ذکر کرد و گفت: متاسفانه یک موتور نارضایتی در کشور کار می‌کند که توجهی به آمد و رفت روسای دولت هم ندارد اما وظیفه ما این است از خلال این مانع تراشی‌ها، تسهیلات کسب و کار را برای مردم فراهم آوریم.

مصطفی خاکسار قهرودی نیز در این آیین اظهار کرد: این نظام پابرجاست تا بتواند به مردم خدمت کند و در سایه این خدمت شرایط و رفاه و آسایش را برای جامعه فراهم آورد.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) بیان کرد: اقدامی که انجام شد نشان دهنده این است که اندیشه خدمت برای تحقق این مسوولیت بزرگ در حال تکمیل شدن است و قدم به قدم به سمت خدمت رسانی بیشتر و بیشتر پیش می رویم.

وی ادامه داد: هر چند کار خیر و خدمت رسانی ریشه طولانی و عمیق دارد اما آن چیزی که باید رقم بخورد سامان یافتن این اقدامات خدا پسندانه است ما باید از تمامی امکاناتی که در اختیار داریم با هم افزایی بیشتر نهادها و سازمان های مختلف و خیرین بهره ببریم و این اقدامات را در سطح کشور گسترش دهیم تا اثر گذاری جامع و کاملی داشته باشد.

محمد حسین استاد آقا  نیزاظهار کرد: توزیع هزار سری جهیزیه در سراسر کشور به برکت نام مبارک حضرت رضا(ع) آغاز شده است و ادامه خواهد یافت.

مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی ادامه داد: امیدواریم مهر رضوی در سراسر کشور طنین انداز شود و جوانان این مرز و بوم زندگی مشترکشان را با زنگ و بوی رضوی آغاز کنند و زندگی پر برکتی داشته باشند.

آیین اهدای هزار سری جهیزیه با همکاری بنیاد کرامت رضوی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور و بانک قرض الحسنه مهر ایران با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و وزیر اقتصاد و دارایی شنبه شب در سالن نمایشگاهها و همایشهای آستان قدس رضوی برگزار شد.

  • منبع خبر : فارس