بحران خروج ۵۰۰ میلیارد دلاری پول از بانک‌های آمریکا
بحران خروج ۵۰۰ میلیارد دلاری پول از بانک‌های آمریکا
در پی ورشکستگی چند بانک بزرگ در آمریکا، بسیاری از مردم و شرکت‌ها در این کشور سپرده‌های خود را از بانک‌ها خارج کردند.

‌به گزارش صفحه روز، بانک‌های بزرگ آمریکایی طی هفته‌های گذشته و در سایه ورشکستگی چند بانک در این کشور، شاهد خروج صدها میلیارد دلار پول از حساب‌های بانکی بوده‌اند.

به‌طورکلی پس از ورشکستگی بانک‌های بزرگی نظیر سیلیکون ولی، نگرانی‌ها نسبت به سلامت نظام بانکی در آمریکا و امنیت نگه داشتن سپرده‌ها در حساب‌های بانکی در این کشور افزایش یافته است.

کارشناسان بانکی می‌گویند: طی ماه‌های گذشته سه بانک بزرگ جی پی مورگان، ولز فارگو و بانک آمریکا شاهد خروج ۵۲۱ میلیارد دلار سپرده بوده‌اند که بیشترین خروج پول در ۱۰ سال گذشته از این بانک‌ها به‌شمار می‌رود.

در ادامه فارس به نقل از بلومبرگ نوشت: در ماه مارس بود که به فاصله چند روز به خاطر نداشتن نقدینگی، دو بانک به نام‌های سیلیکون ولی و سیگنچر در آمریکا از سوی مقامات تعطیل شدند و یک بانک دیگر که در معرض همین سرنوشت قرار داشت، با تاسیس کمک ۳۰ میلیارد دلاری فعلا نجات پیدا کرده است.

از ابتدای سال جاری تاکنون به خاطر افزایش تورم در آمریکا میزان سپرده‌گذاری در بانک‌های این کشور رو به کاهش گذاشته است. مردم حالا ترجیح می‌دهند به‌جای سپرده‌گذاری به سمت خرید اوراق قرضه دولتی بروند.