بازدید وزیر کشور از پروژه انتقال آب به سنندج
بازدید وزیر کشور از پروژه انتقال آب به سنندج
وزیر کشور از پروژه انتقال آب سد آزاد به شهر سنندج بازدید کرد.

به گزارش صفحه روز،احمد وحیدی وزیر کشور صبح امروز در بازدید از پروژه انتقال آب سد آزاد به سنندج اظهار کرد:  مسیر این کار به انتها رسیده است  و تا اخر امسال پیش بینی شده این خط تا آخر امسال به انتها می‌رسد و مردم یک آب شرب باکیفیت را در سنندج خواهند داشت.

وی با بیان اینکه خط انتقال آب سد آزاد به سنندج با سرعت خوبی جلو رفته و منابع مالی آن به خوبی تامین شده است، گفت: با وجود اینکه پیشرفت طرح کم و حدود ۲۰ درصد بوده، اما در مدت اندکی با پیشرفت بالای ۹۰ درصد در حال جلو رفتن است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: کارهای پایانی این پروژه در حال انجام است و به زودی وارد فاز بهره برداری خواهد شد تا مردم شریف سنندج بتوانند از آب کافی بهره‌مند شوند.

احمدی افزود: رفع نیازمندی‌های آبی در بخش صنعت و کشاورزی از دیگر منافع انتقال این خط آب به سنندج است.

وی با بیان اینکه ۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت می‌رود، ادامه داد: در کنار اینکه بخش صنعت از این آب استفاده می‌کند یک تاثیر بسزایی در جلوگیری از فرونشست به خصوص در منطقه دهگلان و قروه همچنین نقش مهمی در جلوگیری از بحران‌ها خواهد داشت.

وزیر کشور اضافه کرد: کارکردهای چندگانه‌ای که برای این خط در نظر گرفته شده بخشی تحقق پیدا کرده تا جایی که آب مورد نیاز هزار هکتار از اراضی کشاورزی تامین شده است.

  • منبع خبر : فارس