بارش برف و باران تا پایان هفته در برخی استان‌ها
بارش برف و باران تا پایان هفته در برخی استان‌ها
سازمان هواشناسی از تداوم بارش برف و باران تا آخر هفته در برخی استان‌ها و احتمال طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن روان‌آب در ارتفاعات دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی خبر داد.

به گزارش صفحه روز، براساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی از امروز تا آخر هفته جو پایدار همراه با افزایش نسبی دما در اکثر مناطق کشور حاکم است. در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل تا آخر هفته وزش باد گرم جنوبی، در ارتفاعات گاهی وزش باد شدید روی می‌دهد.

با توجه به افزایش دما و امکان ذوب برف،‌ احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی و ایجاد رواناب در ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی،‌ شرقی و زاگرس مرکزی وجود دارد.

امروز و فردا همچنین در شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز،‌شمال شرق و نوار جنوبی کشور وزش باد گاهی باد شدید پدیده غالب است که در برخی مناطق به ویژه در شمال شرق و نوار جنوبی خیزش گردوخاک پیش بینی شده است. در این مدت در شمال آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی برف و باران می‌بارد.

پنجشنبه در برخی مناطق اردبیل، گیلان، غرب مازندران و برخی مناطق استان‌های خوزستان،‌کهگیلویه و بویراحمد،‌شمال فارس و شمال بوشهر و جمعه در برخی مناطق اردبیل، سواحل دریای خزر،‌ارتفاعات زاگرس مرکزی، شمال شرق و جنوب شرق بارش پیش بینی شده است.

روزهای پنجشنبه و جمعه دما در نوار شمالی کشور به طور نسبی کاهش می‌یابد.

  • منبع خبر : ایلنا