انهدام باند قاچاق سلاح و مهمات جنگی در جنوب استان کرمان
انهدام باند قاچاق سلاح و مهمات جنگی در جنوب استان کرمان
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از انهدام یک باند قاچاق سلاح و مهمات جنگی در جنوب استان کرمان و کشف مقادیر زیادی سلاح از این باند خبر داد.

به گزارش صفحه روز، افشین صالحی‌نژاد دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت ظهر امروز در جمع خبرنگاران، از کشف و انهدام یک باند قاچاق سلاح و مهمات جنگی در جنوب استان کرمان خبر داد و اظهار داشت: طی یک عملیات پیچیده اطلاعاتی با دستورات قضایی و تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره اطلاعات جیرفت این باند قاچاق سلاح منهدم شدند.

تسنیم نوشت: وی با اشاره به جزئیات این پرونده بیان کرد: در ارتباط با این پرونده سه نفر قاچاقچی سلاح و مهمات دستگیر و ۱۵ قبضه سلاح جنگی از نوع کلت کمری N15 و ۲۹ عدد خشاب از این باند کشف شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت، ادامه داد: سربازان گمنام امام زمان (عج) در تحقیقاتی فنی و اطلاعاتی، از برنامه‌ریزی یک باند قاچاق سلاح جهت انتقال یک محموله قابل توجه سلاح جنگی از استان‌های مرزی به جنوب استان کرمان و شهرستان جیرفت مطلع شدند.

وی با بیان اینکه بلافاصله برنامه‌ریزی عملیاتی برای شناسایی و دستگیری اعضای این باند قاچاق سلاح و مهمات جنگی آغاز شد، گفت: در ادامه تحقیقات گسترده‌ای انجام شد و مخفیگاه افراد این باند در جیرفت شناسایی و مورد رصد نامحسوس قرار گرفت.

صالحی‌نژاد با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه این باند سه متهم از جمله سرباند اصلی قاچاق سلاح دستگیر شدند، افزود: تعداد ۱۵ قبضه سلاح جنگی از نوع کلت کمری، ۲۹ عدد خشاب و ۷۲ عدد قوطی مشروبات الکلی نیز از این باند کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به اینکه از این باند دو دستگاه خودرو نیز توقیف شد، گفت: این باند قصد توزیع مقادیر زیادی سلاح کمری در شهرستان جیرفت و جنوب استان کرمان را داشت که با هوشیاری مأموران گمنام امام زمان (عج) متلاشی و اعضای این باند شناسایی و دستگیر شدند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت، بیان کرد: دستگاه قضایی همواره با قدرت و قاطعیت تمام، در مقابل متجاوزان به حریم جامعه اسلامی ایستاده و هرگز اجازه ناامنی و جولان به دشمنان ایران را نداده و فضای کشور را برای عموم مردم امن و برای مخلان نظم و امنیت نا امن می‌کند.