افزایش ۹درصدی ضمانت نامه ها در سال جاری
افزایش ۹درصدی ضمانت نامه ها در سال جاری
مدیرعامل پست بانک ایران با اشاره به ماموریت توسعه ای و تخصصی این بانک، از امضای تفاهم نامه با مسئولان پارک پردیس و منطقه ویژه اقتصادی پیام برای ارائه خدمات به فعالان این بخش، خبر داد.

به گزارش صفحه روز، بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران  درباره پرداخت تسهیلات به فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به کل تسهیلات پرداختی در ۹ ماهه اول سال جاری، گفت: ۲۵ درصد این تسهیلات در ۹ ماهه سال جاری به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت شده است که نسبت به ۹ ماهه سال گذشته ۵ درصد، افزایش داشته است.

شیری مبلغ تسهیلات پرداختی به حوزه ICT در ۹ ماهه سال جاری را شش هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در سال گذشته ۲۹ درصد ضمانت نامه‌های صادر شده به حوزه ICT مرتبط بود، اما این آمار در ۹ ماهه سال جاری درحالی به ۳۸ درصد ضمانت نامه‌های صادره رسیده است که مبلغ ضمانت نامه‌های صادره در این مدت، دو هزار میلیارد تومان اعتبار داشته است.

مدیرعامل پست بانک به نشست با فعالان حوزه ICT در پارک علم و فناوری پردیس و استان البرز اشاره کرد و ادامه داد: در این نشست با اعلام خدمات ارائه شده به فعالان این بخش، تفاهم نامه ای نیز با مدیریت پارک پردیس به امضا رسید که بر اساس آن با معرفی پارک و ضمانت صندوق نوآوری پارک، برای فعالان پرداخت تا پنج میلیارد تومان پذیرفته می‌شود که تاکنون ۱۲ طرح تسهیلات دریافت کرده‌اند و تعدادی نیز در نوبت دریافت قرار دارند.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه‌ای با منطقه ویژه اقتصادی پیام افزود: بر این اساس مقرر شد شعبه‌ای از صندوق نوآوری پردیس در منطقه ویژه اقتصادی پیام مستقر شود و تسهیلاتی که به فعالان پردیس و سایر شرکت‌های دانش بنیان پرداخت می‌شود به همان شیوه نیز در منطقه ویژه اقتصادی پیام ارائه شود.

وی تصویر متصور از پست بانک ایران در سال ۱۴۱۴ را یک بانکداری خرد و شرکتی دانست و افزود: برنامه داریم در این چشم انداز یک بانکداری کاملا آنلاین و بدون حضور فرد در حوزه ارائه خدمات به مشتریان خرد داشته باشیم و در حوزه بانکداری شرکتی، خدمات تخصصی، آنلاین و حضوری ارائه شود که این برنامه تا ۱۴۰۴ طراحی شده است.