افزایش ۱۸ درصدی ماندگاری مسافران نوروزی
افزایش ۱۸ درصدی ماندگاری مسافران نوروزی
استاندار گلستان با اعلام تدوین ۳۱ سند توسعه برای استان، درباره گردشگری هم گفت: با اقدامات انجام شده در این بخش، ماندگاری مسافران نوروزی در استان با افزایش ۱۸ درصدی مواجه شد.

به گزارش صفحه روز، علی‌محمد زنگانه  در دیدار نوروزی با نماینده ولی‌فقیه در‌ گلستان اظهار کرد: علاج بخشی خلیج گرگان دارای برنامه عملیاتی است این برنامه به صورت دقیق در حال اجرا است و در کنار لایروبی، موضوع پمپاژ آب از دریا به خلیج و تامین حق آبه خلیج از دیگر اقدامات این برنامه عملیاتی است.لایروبی کانال‌های منتهی به خلیج یکی از مهمترین اقداماتی بود که با قدرت در حال پیگیری است و تصاویر هوایی به صورت کاملا مشهود عظمت تاثیرگذاری این لایروبی را مشخص می‌کند

زنگانه افزود: تقویت صادرات و افزایش سطح دیپلماسی اقتصادی را با جدیت دنبال کردیم که باعث شد عبور کامیون‌ها از مرز ترکمنستان که به صفر رسیده بود روزانه به ۱۰۰ کامیون برسد.اقدامات انجام شده باعث شد صادرات غیرنفتی استان ۲۵ درصد افزایش یابد و هدف گذاری ما بر این است که این امر به بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار برسد.

استاندار گلستان با اشاره به تنش آبی موجود در استان، افزود: از ابتدای ورود ما به استان تاکنون یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای موضوع آب هزینه کردیم.سطح آب‌های زیرزمینی به دلیل برداشت‌های بی‌رویه در حال کاهش است.وی با اشاره به اینکه یکی از راه‌های رفع تنش آبی استان شیرین‌سازی آب دریای خزر است، گفت: مجوز خرید تضمینی شیرین سازی آب صادر شده و به دنبال جذب سرمایه‌گذار برای این پروژه هستیم.

استاندار گلستان بیان کرد: برای توسعه استان ۳۱ سند بخشی را آماده‌ کردیم و در بخش‌های مختلف دارای برنامه و هدف هستیم. در بخش گردشگری این سند، اقدامات انجام شده باعث شد در ایام نوروز تا کنون، ماندگاری مسافر در استان ۱۸ درصد افزایش یافت.