افتتاح ۵۴ پروژه عمرانی بنیاد مسکن در اردبیل
افتتاح ۵۴ پروژه عمرانی بنیاد مسکن در اردبیل
اردبیل- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: همزمان با هفته دولت 54 پروژه عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان اردبیل به بهره برداری رسید.

به گزارش صفحه روز، فرهاد سبحانی با بیان اینکه بیشتر این پروژه‌ها در قالب عملیات زیرسازی و آسفالت معابر عمومی ۳۶ روستا در سطح استان اردیل به مساحت بیش از ۱۸۰ هزار مترمربع از محل اعتبارات ملی، استانی، اجرا شده افزود: این پروژه ها با مشارکت دهیاری‌ها در روستاهای استان به پایان رسید و در طول هفته با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در اختیار اهالی قرار گرفت.

وی اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده با ادامه روند آسفالت ریزی در روستاهای استان تا پایان سال این عدد به بیش از ۶۰۰ هزار متر مربع خواهد رسید که نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری خواهد داشت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل در خصوص احداث مسکن محرومین نیز اذعان کرد: تمامی ۳ هزار واحد سهمیه استان اردبیل با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری کامل رسیده و در ادامه این روند طی تفاهم نامه بنیاد مسکن با بنیاد مستضعفان از مجموع ۶۹۵ سهمیه ابلاغی استان اردبیل ۲۱۰ واحد مسکونی آماده بهره برداری است.

سبحانی در ادامه از شروع عملیات اجرایی ساخت ۲ هزار واحد مسکونی با عنوان پروژه نهضت ملی مسکن در استان با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: با حل مشکلات مربوط به تامین زمین در سطح استان سرعت پیشرفت این پروژه بصورت قابل توجهی افزایش یافته است.

وی یادآور شد: در یکسال گذشته و از شروع دولت سیزدهم تهیه طرح هادی و بازنگری ۱۷۸ روستا و تهیه طرح گردشگری در ۵ روستا مجموعا با اعتباری بالغ بر ۱۷۵ میلیارد تومان به اتمام رسیده و در اختیار مراجع ذیربط قرار گرفته است.

  • منبع خبر : مهر