استاندار بوشهر از پیشرفت ۱۷ درصدی سد باهوش در تنگستان خبر داد
استاندار بوشهر از پیشرفت ۱۷ درصدی سد باهوش در تنگستان خبر داد
این سد در واقع از نوع بتنی غلتکی به طول۳۷ متر و در حوضه آبریزی به مساحت ۶۲۸ کیلومتر مربع با حجم مخزن ۱۸.۵ میلیون مترمکعب است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صفحه روز استان بوشهر به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر؛ احمد محمدی زاده در بازدید از سد باهوش در تنگستان اظهار داشت: در سفر آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور در مهر ماه ۱۴۰۰ به استان بوشهر، کشاورزان تنگستانی در دیدار چهره به چهره با رئیس جمهور، خواستار بهبود وضعیت آب و احداث سد باهوش شدند و بلافاصله با دستور رئیس جمهور، ساز و کار اجرایی پروژه آغاز شد.

وی افزود: با پیش‌بینی تمهیدات لازم و تامین اعتبارات مورد نیاز، در هفته دولت ۱۴۰۱ و کمتر از یکسال از نشست کشاورزان با رئیس جمهور، عملیات اجرایی احداث سد باهوش آغاز شد.

استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: اکنون و در حالی که حدود ۹ ماه از آغاز عملیات اجرایی سد باهوش می‌گذرد، ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی این سد است و به فضل خدا با تلاش شبانه‌روزی، در موعد مقرر شاهد افتتاح سد باهوش باشیم.

محمدی‌زاده در ارتباط با مشخصات سد باهوش تنگستان نیز گفت: این سد در واقع از نوع بتنی غلتکی به طول۳۷ متر و در حوضه آبریزی به مساحت ۶۲۸ کیلومتر مربع با حجم مخزن ۱۸.۵ میلیون مترمکعب است.

وی اضافه کرد: اعتبار این سد بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی است و از مجری پروژه می‌خواهیم با کار شبانه‌روزی، در کمترین زمان ممکن، طرح را تکمیل تا شاهد رضایتمندی کشاورزان عزیز باشیم.

استاندار بوشهر، کنترل سیلاب‌های مخرب و کاهش خسارت‌های ناشی از آن را از اهداف اجرای سد باهوش برشمرد و خاطر نشان کرد: تامین آب مطمئن برای آبیاری نخلستان‌ها، تامین بخشی از حقابه نخیلات شبکه آبیاری اهرم، کاهش فشار بر سفره‌های آب زیرزمینی منطقه و تثبیت مشاغل حوزه کشاورزی نیز از جمله اهداف احداث سد باهوش است.

  • نویسنده : ادمین استان بوشهر
  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری بوشهر