اردوغان: در ۱۰ استان زلزله‌زده به مدت ۳ ماه وضعیت فوق‌العاده اعلام می‌کنیم
اردوغان: در ۱۰ استان زلزله‌زده به مدت ۳ ماه وضعیت فوق‌العاده اعلام می‌کنیم
رئیس‌جمهور اردوغان به مدت 3 ماه وضعیت فوق‌العاده در مناطق زلزله‌زده ترکیه اعلام کرد.

به گزارش صفحه روز به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهو ترکیه در مرکز هماهنگی اطلاعات دولتی درباره آخرین تحولات در مناطق زلزله قهرمان‌ماراش گفت: به دلیل شدت و وسعت بحرانی که در مناطق زلزله‌زده رخ داده٬ در ۱۰ استان زلزله‌زده به مدت ۳ ماه وضعیت فوق‌العاده اعلام می‌کنیم

رئیس‌جمهور اردوغان درباره عمق بحران ناشی از زلزله ابراز داشت: با یک فاجعه بزرگ روبرو هستیم که نه تنها در طول تاریخ جمهوری ترکیه، بلکه در جغرافیای ما و جهان نیز کم‌سابقه است.

اردوغان اظهار داشت: دولت با تمامی نهادها، نیروها و وسایل نقلیه توام با روحیه بسیج در منطقه زلزله زده فعالیتش را آغاز کرده است.

رئیس‌جمهو ترکیه در خصوص فعالیت‌های انجام شده در مناطق زلزله‌زده گفت: در حال حاضر ۵۳ هزار و ۳۱۷ نیروی امداد و نجات و نیروهای پشتیبانی در مناطق زلزله‌زده در حال فعالیت هستند. به منطقه حدود ۱۰۰۰ آمبولانس، ۲۴۱ تیم ملی امداد پزشکی «اومکه» و ۲ آمبولانس هوایی و ۵۰۰۰ پرسنل بهداشتی اعزام شدند.

اردوغان در ادامه تصریح کرد: هم‌اکنون ۵۳ هزار و ۳۱۷ نیروی امداد و نجات و نیروهای پشتیبانی در منطقه در حال فعالیت هستند و این تعداد با تیم‌هایی که از داخل و خارج از کشور می‌پیوندند در حال افزایش است.

وی با تاکید بر اینکه ترکیه تمامی امکانات را برای نجات زلزله‌زدگان به خدمت خواهند گرفت، اظهار داشت: نیروهای مسلح با تمام امکاناتش در کنار هزاران تن از نیرو، ۱۰ کشتی و ۵۴ هواپیمای حمل و نقل در فعالیت‌های امداد و نجات و کمک رسانی مشارکت دارد.

اردوغان همچنین ۱۰ استان زلزله‌زده را «منطقه بحران» اعلام کرد.