اجرای ۴۰ پروژه زیرسازی و آسفالت به مساحت ۲۰۰ هزار مترمربع در روستاهای استان اردبیل
اجرای ۴۰ پروژه زیرسازی و آسفالت به مساحت ۲۰۰ هزار مترمربع در روستاهای استان اردبیل
اردبیل- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل از اجرای 40 پروژه زیرسازی و آسفالت به مساحت 200 هزار مترمربع در روستاهای استان خبر داد.

به گزارش صفحه روز، فرهاد سبحانی در نشست خبری با اصحاب رسانه در رابطه با سنددار کردن املاک روستائیان در استان اردبیل بیان کرد: تاکنون تعداد ۱۰۴ هزار و ۴۶ جلد سندمالکیت با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان در ۴۶۴ روستا و ۲۳ شهر در استان برای متقاضیان صادر شده است.

وی افزود: مردم در روستاهایی که تحت پوشش طرح هادی می باشند با هزینه تقریبی ۳۰۰ هزار تومان برای یک واحد ۲۵۰ متری می توانند از بنیاد مسکن سند مالکیت دریافت کنند. خوشبختانه استان اردبیل از لحاظ صدور سند در رتبه مناسبی قرار دارد و با برنامه ریزی های انجام شده قرار از در سالجاری حدود ۳ هزار و ۵۰۰ سند مالکیت در سطح استان صادر شود.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل در رابطه با طزح منظومه روستایی نیز بیان کرد: این طرح در سال گذشته به صورت پایلوت در ۷ استان شروع به کار کرد که اردبیل اولین استانی است که توانست این طرح را در دومین روستای خود اجرایی کند. این طرح ابتدا در لاهرود خلخال، سپس در بخش هیر اجرایی شد و روستاهای اسلام آباد در پارس آباد و قصابه در مشگین شهر در اولویت بعدی قرار دارند.

سبحانی از وجود هزار و ۸۴۹ روستای دارای سکنه در استان خبر داد و گفت: بر اساس آمار سال ۹۵، هزار و ۱۷ روستای بالای ۲۰ خانوار و ۱۸۰ روستای زیر ۲۰ خانوار در استان وجود دارد که در ۴۸۶ روستا طرح هادی اجرا شده و در ۲۶۶ روستای دیگر نیز این طرح مورد بازنگری قرار گرفته است.

این مسئول ادامه داد: ۱۵۶ روستای دیگر نیز در دست بازنگری طرح هادی قرار دارد و ۲۶۹ روستا هم نیازمند بازنگری طرح هادی می باشند که به نسبت جذب اعتبارات اقدامات لازم انجام خواهد شد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل در رابطه با پروژه های اجرا شده در قالب طرح هادی در روستاهای استان نیز اذعان کرد: تعداد ۴۰ پروژه زیرسازی و آسفالت به مساحت ۲۰۰ هزار مترمربع با اعتبار بالغ بر ۴۰۰ هزار میلیون ریال در سطح استان انجام شده است. تعداد ۱۴ پروژه سنگ فرش به مساحت ۲۴ هزار و ۳۲۷ مترمربع نیز با اعتبار ۶۵ هزار میلیون ریال اجرایی شده است.

سبحانی افزود: ۶ مورد پروژه جدولگذرای به طول ۲ هزار و ۵۰۰ متر با اعبتار ۹ هزار میلیون ریال و همچنین تعداد ۷ پروژه دیوار حائل به طول ۴۰۰ متر با هزینه ۱۵ هزار میلیون ریال و نیز تعداد ۲ پروژه احداث کانال سنگی به طول ۳۵۰ متر با اعتبار ۷ هزار میلیون ریال در قالب این طرح در سطح استان اجرا شده و در اختیار روستائیان قرار گرفته است.

وی از وجود ۹۸ هزار و ۸۴۷ واحد مسکونی روستایی در استان خبر داد و به مقاوم سازی ۶۴ درصدی این مسکن ها اشاره کرد و گفت: سهمیه تخصیصی طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی در سال گذشته ۳ هزار و ۶۴۱ واحد مسکونی بود که تاکنون برای ۷۶۷ واحد پایانکار صادر شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل ادامه داد: سهمیه تخصیصی تفاهم نامه برنامه و بودجه(مسکن محرومین) نیز در سال گذشته ۳ هزار واحد مسکونی بود که تاکنون برای ۲ هزار و ۹۰۶ واحد پایانکار صادر شده است.

وی در پایان در خصوص روند ثبت نام و اجرای پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن نیز بیان کرد: خوشبختانه روند اجرایی این طرح در ۱۵ شهر با ظرفیت ساخت تعداد ۲ هزار و ۹۲۵ واحد مسکونی در سطح استان در حال انجام است. تاکنون ۳۴ هزار و ۲۶۷ نفر متقاضی در سامانه ثبت نام کرده اند که تعداد واجدین شرایط ۲۵ هزار و ۴۲۲ نفر می باشد. در مجموع ۱۲ هزار و ۲۶۴ نفر مراجعه و تشکیل پرونده کرده اند که تا امروز ۸ هزار و ۱۳۱ مورد افتتاح حساب در این خصوص انجام شده است.