اجرای بزرگ‌ترین طرح آبرسانی روستایی ایران / آبرسانی به یک‌هزار و ۷۵۱ روستای محروم سیستان‌و‌بلوچستان
اجرای بزرگ‌ترین طرح آبرسانی روستایی ایران / آبرسانی به یک‌هزار و ۷۵۱ روستای محروم سیستان‌و‌بلوچستان
سیستان و بلوچستان- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: ۳ طرح بزرگ و بی‌نظیر برای آبرسانی به بیش از ۲۸۸۰ روستای سیستان و بلوچستان در دست اجرا است.

به گزارش صفحه روز، علیرضا قاسمی در جریان سفر به خاش و بازدید از پروژه‌های آبرسانی با اشاره به اجرای سه طرح بزرگ آبرسانی در استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: بزرگترین طرح آبرسانی روستایی در تاریخ انقلاب با پنج هزار میلیارد تومان اعتبار، برای آبرسانی به یک هزار و ۷۵۱ روستای سیستان و بلوچستان در دست اجراست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۲۵ درصد اعتبارات این طرح در کشور به استان سیستان و بلوچستان اختصاص دارد، افزود: قرارگاه کشوری امام حسن مجتبی(ع) سپاه و در استان قرارگاه قدس جنوب شرق نیرو زمینی سپاه مجری این پروژه در قالب طرح محرومیت‌زدایی هستند.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی ۴۰۰ روستا در قالب این طرح در حال انجام است که به زودی به بالغ بر ۷۰۰ روستا افزایش می‌یابد، ادامه داد: همچنین با تلاش و پیگیری‌های مسئولان و نمایندگان و عنایت ویژه وزارت نیرو مقرر شد پروژه آبرسانی به ۶۳۲ روستا به طرح‌های ملی اضافه شود که حدود یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این مهم اختصاص دارد.

قاسمی با بیان اینکه آبرسانی ۵۰۰ روستا نیز سهمیه استان در حوزه مشارکت خیران است، افزود: بر این اساس، با اجرای این سه طرح آبرسانی به دو هزار و ۸۸۳ روستا در یک برنامه زمان‌بندی شده تا پایان دولت در دست اجرا قرار دارد.

وی ضمن تقدیر از حمایت جدی استاندار، نمایندگان و سایر مسئولان امر جهت اجرای پروژه‌های آبی استان گفت: طبق عنایت مقامات استانی و کشوری آب به موضوع اول استان تبدیل شده، اما اعتقاد دارم فرهنگ‌سازی در این حوزه موضوع پراهمیتی است که باید ویژه به آن پرداخت.‌

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت ویژه آب در استان خشک و پهناور سیستان و بلوچستان، بیان کرد: با توجه به کاهش ۹۲ درصدی بارش‌ها در سال زراعی جاری با شدت خشکسالی در تمام نقاط استان مواجه هستیم.

قاسمی با بیان اینکه به واسطه اقدامات صورت گرفته امسال اولین سالی است که در زاهدان قطع آب گزاش نشده، بیان کرد: در تلاشیم شرایط در ادامه و در دیگر شهرها بر همین اساس پیش برود تا پیک تابستان را با کم‌ترین تنش پشت سر بگذاریم.

  • منبع خبر : تسنیم