آماده‌سازی مرز خسروی برای میزبانی مناسب زائران/طراحی مسیر جدید برای تردد زائران اربعین
آماده‌سازی مرز خسروی برای میزبانی مناسب زائران/طراحی مسیر جدید برای تردد زائران اربعین

به گزارش صفحه روز، به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، محمدطیب صحرایی روز گذشته با سفر به غرب استان از زیرساخت‌های شهرستان‌های سرپل‌ذهاب و به ویژه قصرشیرین و مرز خسروی به منظور میزبانی شایسته از زائران اربعین حسینی بازدید کرد. محمدطیب صحرایی، استاندار کرمانشاه از پروژه احداث قرارگاه اربعین حسینی وزارت دفاع و پشتیبانی […]

به گزارش صفحه روز، به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، محمدطیب صحرایی روز گذشته با سفر به غرب استان از زیرساخت‌های شهرستان‌های سرپل‌ذهاب و به ویژه قصرشیرین و مرز خسروی به منظور میزبانی شایسته از زائران اربعین حسینی بازدید کرد.

محمدطیب صحرایی، استاندار کرمانشاه از پروژه احداث قرارگاه اربعین حسینی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نزدیکی مرز بین المللی خسروی بازدید و آخرین وضعیت پیشرفت این طرح را بررسی و پیگیری کرد.

این پروژه هفت هکتاری که قرار است امسال میزبان زائران اربعین حسینی باشد، شامل چهار دستگاه سوله اسکان و پذیرایی، درمانگاه، آشپزخانه بزرگ، امکانات بهداشتی، پد بالگرد و پارکینگ و غیره باشد.هم اکنون سوله‌های این قرارگاه ساخته شده و سایر امکانات هم با سرعت مناسبی در حال ساخت است.

با رونق گرفتن تردد زائران اربعین حسینی از مرز بین‌المللی خسروی، اکنون کرمانشاه به یکی از مقاصد اصلی گردشگری زیارتی تبدیل شده و سالانه افتخار میزبانی جمعیت چشمگیری از زوار را دارد؛ رویدادی که می‌تواند علاوه بر فرهنگ، تأثیرات مثبتی هم بر اقتصاد استان بگذارد.

صحرایی همچنین از بزرگراه در حال احداث مسیر تردد زائران اربعین حسینی در کمربندی شهر قصرشیرین بازدید و بر تکمیل قطعه ۴.۵ کیلومتری آن تا پیش از ایام اربعین تأکید کرد.

این بزرگراه با مجموع تقاطع نصرآباد و دیگر سازه های مسیر ۵.۵ کیلومتر است که در حال حاضر بیش ۸۵ درصد از مرحله RCC(بتون غلتکی) آن به اتمام رسید.

برای ۴.۵ کیلومتر مذکور که بخشی از قطعه ۱۰ بزرگراه در مسیر کمربندی قصر شیرین به سمت خسروی است، تاکنون ۴۰ میلیارد تومان به قیمت روز هزینه شده و تا پایان اتمام عملیات حدود ۴۰ میلیارد تومان دیگر نیاز خواهد داشت.

صحرایی، استاندار کرمانشاه پس از بررسی آخرین اقدامات صورت گرفته در مرز خسروی، وارد پایانه منذریه در مرز عراق شد و زیرساخت‌ها، مسیر ورود، گیت‌ها و سایر امکانات آن را بررسی کرد.

در این بازدید که جمعی از مسئولان عراقی از جمله مدیر پایانه منذریه هم حضور داشتند، استاندار کرمانشاه بر توسعه و افزایش گیت‌های پذیرش مسافران با طراحی یک مسیر جدید برای ورود زائران ایرانی به عراق با هدف تسهیل تردد و جلوگیری از ازدحام تأکید کرد و به ادارات مربوطه دستور داد که به سرعت عملیات اجرایی آن را آغاز کنند.

صحرایی همچنین از سایر زیرساخت‌های در حال احداث توسط دستگاه‌های مختلف استان در مرز خسروی بازدید، آخرین اقدامات انجام شده را بررسی و دستورات لازم برای تسریع در پیشبرد طرح‌ها را صادر کرد./تسنیم