آغاز مذاکرات با گازپروم برای توسعه میادین مشترک فرزاد A و B
آغاز مذاکرات با گازپروم برای توسعه میادین مشترک فرزاد A و B
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از آغاز مذاکرات با شرکت گازپروم برای توسعه میادین مشترک فرزاد A و B خبر داد و گفت: تلاش می کنیم سرمایه گذاری خارجی را به سمت توسعه میادین مشترک سوق دهیم.

به گزارش صفحه روز  ، محسن خجسته مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، اظهار داشت: از جمله میادینی که با شرکت گازپروم در حال مذاکره و بررسی برای سرمایه گذاری و توسعه هستیم، میادین مشترک فرزاد A و فرزاد B است که میادین مشترک گازی ما در خلیج فارس هستند.

 

وی افزود:  تلاش می کنیم سرمایه گذاری خارجی را به سمت توسعه میادین مشترک سوق دهیم.

 

معاون وزیر نفت با اشاره به امضا تفاهم نامه همکاری راهبردی با شرکت گازپروم روسیه گفت: یکی از مفاد این تفاهم نامه، سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد دلاری این شرکت روسی در طرح فشارافزایی میدان گازی مشترک پارس جنوبی است که با امضای این تفاهم نامه، مذاکرات فنی بین تیم های دو طرف آغاز می شود و بعد از به نتیجه رسیدن مذاکرات، این همکاری به امضای قرارداد می رسد.

 

وی ادامه داد: فشارافزایی میدان مشترک گازی پارس جنوبی به منظور حفظ نگهداشت تولید و همچنین افزایش تولید گاز از مخزن مشترک این میدان، یکی از برنامه های مهم شرکت ملی نفت ایران است که تلاش می شود با استفاده از توان مالی و توان فنی شرکت گازپروم که یکی از شرکت های بزرگ و مطرح نفتی جهان است، این مگاپروژه را به بهترین صورت اجرایی کنیم.

 

 

  • منبع خبر : تسنیم