آغاز عملیات احداث پایانه شماره ۳ فرودگاه امام(ره) در آینده نزدیک
آغاز عملیات احداث پایانه شماره ۳ فرودگاه امام(ره) در آینده نزدیک
سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: در آینده نزدیک بازسازی ترمینال شماره یک و عملیات احداث ترمینال شماره 3 شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) آغاز خواهد شد.

به گزارش صفحه روز، سعید چلندری امروز در مراسمی که با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، همچنین رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: اربعین امسال ۱۵۴۰ پرواز از ترمینال سلام انجام شد و یک پرواز هم کنسل نشد.

وی ادامه داد: ۱۹۰ هزار زائر اربعین امسال اعزام و پذیرش شدند و یک زائر هم از پرواز جا نماند.

چلندری گفت: شهریور امسال پیک پروازها بود. روزانه ۱۶۰ پرواز عادی و ۱۳۰ پرواز عتبات داشتیم که بدون هیچ مشکل برقرار شد.

سرپرست شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: در آینده نزدیک بازسازی ترمینال شماره یک و عملیات احداث ترمینال شماره ۳ آغاز خواهد شد.

 مدیریت نرخ بلیت در ایام سفرهای اربعین

در ادامه این مراسم، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در ایام اربعین امسال تلاش شد برای پروازهای اربعین و همچنین نرخ بلیت اتوبوس نرخ‌های مشخصی تعیین شود و برنامه‌ریزی کردیم از این نرخ‌ها عدول نشود.

رستم قاسمی افزود: همه مدل‌های حمل و نقلی اعم از ریلی، هوایی و جاده‌ای در این ایام خدمات مناسبی به زائران ارائه کردند.

وی بیان کرد: در اربعین امسال ۳.۵ میلیون زائر با سه مدل حمل و نقلی جابجا شدند که کار بزرگی انجام گرفت.

 دشمن می‌خواست اجتماع جهانی اربعین در رسانه‌ها کمرنگ شود

بنا بر این گزارش، در ادامه این مراسم رئیس سازمان هواپیمای کشوری ضمن قدردانی از شرکت‌های هواپیمایی که در ایام اربعین به زوار خدمات ارائه کردند، گفت: امسال با رتبه ممتاز از این خدمت‌رسانی بیرون آمدیم.

محمد محمدی‌بخش اضافه کرد: سفرهای زیارتی اربعین در بخش هوایی از ابتدای محرم آغاز شد و تا پیش از اربعین به ۱۵۵ پرواز در هفته رسیدیم و این پروازها تا پایان ماه صفر ادامه داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دشمن تلاش کرد بزرگترین سانسور خبری را در این اجماع بزرگ دینی دنیا ایجاد کند. جمعیت میلیونی برای زیارت سیدالشهداء آمده بودند و دشمن از این موضوع دلخوش نبود، اما نمی‌دانست که کشوری که ۱۵۰ هزار شهید دارد و در ۱۵ روز ۳.۵ میلیون زائر اربعین دارد محکم و استوار ایستاده و بر دهان همه مستکبران خواهد زد. در پایان این مراسم، از فعالان و دست‌اندرکاران سفرهای هوایی اربعین قدردانی شد.

  • منبع خبر : فارس