آغاز توزیع تغذیه رایگان در مدارس مناطق محروم بعد از ۱۱ سال
آغاز توزیع تغذیه رایگان در مدارس مناطق محروم بعد از ۱۱ سال
آذربایجان غربی _ وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در راستای رسیدن به عدالت آموزشی از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد، گفت: توزیع تغذیه رایگان در مدارس مناطق محروم بعد از ۱۱ سال آغاز می‌شود.

به گزارش صفحه روز ، یوسف نوری شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان‌ غربی که با حضور مدیران ارشد استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به برقراری توزیع تغذیه رایگان در مدارس مناطق محروم، اظهار داشت: این طرح پس از ۱۱ سال تعطیلی بار دیگر در این دولت آغاز می‌شود و در قالب آن، ۳ میلیون دانش‌آموز در مناطق محروم از تغذیه رایگان بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: نگاه دولت سیزدهم به موضوع آموزش و پرورش، برقراری عدالت آموزشی و توجه به مناطق محروم است که در همین راستا در تلاش هستیم تا موضوعات مربوط به این امر پیگیری و دنبال شود.

وزیر آموزش و پرورش، بازگشت دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل به مدارس را جزو سیاست‌های اصلی وزارت متبوع خود دانست و عنوان کرد: خوشبختانه با نگاه مناسب رئیس جمهور و تلاش‌های انجام گرفته، سال گذشته شاهد بازگشت به تحصیل بیش از ۱۶۴ هزار دانش‌آموز بودیم که در سال‌ تحصیلی جاری نیز دنبال همین روند خواهیم بود.

وی بیانات رهبر انقلاب در دیدار اعضای هیئت دولت را سرلوحه اقدامات و امور مدیران در تمامی سطوح برشمرد و گفت: رفتار مردمی و حضور مدیران در میان مردم، داشتن نگاه عدالت محور و نیز توجه به زیرساخت‌های موجود در داخل کشور از جمله مهم‌ترین موضوعاتی بود که ایشان خطاب به دولتمردان تاکید داشتند. در این زمینه تمام تلاش وزارت آموزش و پرورش معطوف به تقویت زیرساخت‌های آموزشی و پرورشی است.

نوری در بخش دیگری از سخنان خود، با تاکید بر لزوم مهارت محور کردن سیستم آموزشی، ابراز داشت: تجهیز هنرستان‌های هوشمند با هدف تبدیل این هنرستان‌ها به ظرفیتی برای ایجاد اشتغال و مهارت‌آموزی برای دانش‌آموزان و جامعه هدف، از جمله اقداماتی است که باید در استان‌ها دنبال و پیگیری شود تا دانش‌آموزان نیز از چنین اقداماتی استقبال کنند.

وی خاطرنشان کرد: نگاه عدالت محور در آموزش و پرورش، با افزایش مدارس دولتی تجلی می‌یابد و در این خصوص باید دقت کرد که اولویت در موضوع مدارس دولتی به سوی مدارس روستایی و مناطق محروم باشد.

وزیر آموزش و پرورش بهره‌گیری از ظرفیت خیرین در زمینه ارتقای شاخص‌های آموزش و پرورش را خواستار شد و گفت: رشد و توسعه فضاهای آموزشی و نیز تقویت زیرساخت‌های این بخش با همکاری نهادها، دستگاه‌ها و به ویژه خیرین محقق می‌شود که خوشبختانه در آذربایجان‌ غربی شاهد این ظرفیت عظیم و قوی هستیم.

وی در پایان عنوان کرد: تمامی مدیران آموزش و پرورش در استان باید نگاه عدالت محورانه را رعایت کنند و از پرداختن به موضوعاتی که به این امر لطمه بزند خودداری و جلوگیری کنند.

  • منبع خبر : تسنیم