آغاز بازسازی مناطق زلزله‌زده در خوی
آغاز بازسازی مناطق زلزله‌زده در خوی
شهردار خوی از آغاز عملیات بازسازی مناطق زلزله‌زده خبر داد و گفت: ۴ ستاد معین در منطقه آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان و اردبیل مستقر کردیم و با تمام امکانات پای کار بازسازی هستیم.

به گزارش صفحه روز، حسن نصرالله‌پور در حاشیه آغاز عملیات بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی، اظهار کرد: پس از وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری خوی تاکنون برای کمک به شهروندان زلزله زده کار خدمات شهری را در تمام اردوگاه‌های رسمی و غیررسمی با ۳۴۰ نیرو برعهده داشتیم.

وی افزود: نیروهای سازمان آتش‌نشانی و خدمات شهرداری خوی نیز با ۳۰ خودرو به صورت آماده‌باش کامل کار ایمنی کمپ‌ها را عهده‌دار بوده‌اند.

شهردار خوی خاطرنشان کرد: شهرداری با حدود ۴۰ دستگاه خودروی سبک و سنگین عملیات آواربرداری را با همکاری بنیاد مسکن دنبال می‌کند تا سرعت انجام عملیات در مرحله آواربرداری دو برابر شود.

نصرالله‌پور با اشاره به صدور پروانه ساختمانی رایگان برای ساختمان‌های آسیب‌دیده خوی، تصریح کرد: صدور پروانه ساختمانی به صورت رایگان برای ۱۰۰ مترمربع ساخت به صورت رایگان خواهد بود.

جودی، معاون بازسازی بنیاد مسکن کشور نیز تصریح کرد: چهار ستاد معین در منطقه آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان و اردبیل مستقر کردیم و با تمام امکانات پای کار بازسازی هستیم و برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا نیمه نخست سال ۱۴۰۲ کار بازسازی تمام واحدها به اتمام برسد.

در ادامه جعفر برزگر، مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان غربی اظهار کرد: با دستور استاندار آذربایجان غربی، و با افزایش استقرار ماشین آلات سنگین بنیاد مسکن و سایر دستگاه‌ها کار آواربرداری ۵۷۵ واحد مسکونی به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: توزیع مصالح ساختمانی از قبیل سیمان و ماسه و میلگرد رایگان برای ۲۷۵ واحد مسکونی انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی گفت: دستور برای تعمیر شش هزار و ۵۹۷ واحد مسکونی در سطح شهر خوی و سایر مناطق زلزله زده آذربایجان غربی صادر شده است.

  • منبع خبر : ایمنا