آخرین اخبار از مناطق سیل‌زده خراسان شمالی / سیل‌زدگان “کانکس‌نشین” شدند + عکس
آخرین اخبار از مناطق سیل‌زده خراسان شمالی / سیل‌زدگان “کانکس‌نشین” شدند + عکس
خراسان شمالی- یک روز پس از سیل در مناطقی از شمال استان خراسان شمالی و تخریب برخی بناها در روستای تکله‌قوز راز و جرگلان٬ سیل‌زدگان با کمک بنیاد احسان در کانکس موقت اسکان یافتند.

به گزارش صفحه روز، یک روز پس از سیل در مناطقی از شمال استان خراسان شمالی و تخریب برخی بناها در روستای تکله قوز راز و جرگلان٬ سیل زدگان با کمک بنیاد احسان در کانکس موقت اسکان یافتند. بارش باران و جاری سیل در بخش‌هایی از مناطق شه محروم راز و جرگلان در پنج‌شنبه گذشته سبب ایجاد خساراتی برای مردم روستاهی تکله قوز شد. به گفته معاون برنامه ریزی فرمانداری راز و جرگلان٬ سیل پنج‌شنبه شب٬ ۱۴میلیارد تومان به بخش کشاورزی این شهرستان مرزی در استان خراسان شمالی خسارت زد که بیشترین آن در روستای تکله قوز بوده است. هفت راس دام سبک و سنگین نیز در روستاهای قره باطر، تکله قوز، بش دره و راستقان بر اثر این سیلاب تلف شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌شمالی نیز اظهار داشت: در پی بارش باران سه منزل در روستای تکله قوز شهرستان راز و جرگلان بر اثر جاری شدن سیل در این روستا تخریب شدند.

با توجه به تخریب چند واحد مسکونی و خسارت دیدن برخی دیگر از واحدهای مسکونی٬ جهادگران استان برای کمک به مردم به این مناطق شتافتند.

دبیر قرارگاه جهادی ستاد اجرایی فرمان امام خراسان شمالی گفت: ۱۰ کانکس برای اسکان خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل روستای تکله قوز که منزل آن‌ها به طور کامل تخریب شده، مستقر می‌شوند.

  • منبع خبر : تسنیم