آب با بالاترین کیفیت به شبکه تهران تزریق شد
آب با بالاترین کیفیت به شبکه تهران تزریق شد
مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای تهران گفت: هم‌اکنون جریان آب از سد امیرکبیر به سمت تصفیه‌خانه‌های تهران برقرار است و آب با بالاترین کیفیت به شبکه تزریق می‌شود.

به گزارش صفحه روز، محسن اردکانی در گفت‌وگو با صدا و سیما با اشاره به آخرین وضعیت آب شرب تهران اظهار داشت: بر اثر ریزش هزاران تن سنگلاخ، جریان سد امیرکبیر بعد از ۶۳ سال از زمان بهره‌برداری برای اولین‌بار مسدود شد.

 

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای تهران با اشاره به اثر این اتفاق گفت: ۲۰ درصد از آب شرب تهران از سد امیرکبیر تأمین می‌شود و این مسئله می‌توانست تأمین آب ۲۰ درصد جمعیت پایتخت را به مخاطره بیندازد.

 

وی افزود: طبق برآورد کارشناسان، بازگشایی انسداد رودخانه کرج هفته‌ها زمان لازم داشت، اما در یک عملیات پیچیده مهندسی، این توده سه روزه از مسیر رودخانه کنار گذاشته شد.

 

اردکانی با اشاره به اینکه مدیریت منابع آب سبب شد فقط ۴ درصد از مناطق تهران با مسئله افت فشار مواجه شوند، بیان کرد: هم‌اکنون جریان آب از سد امیرکبیر به سمت تصفیه‌خانه‌های تهران برقرار است و آب با بالاترین کیفیت به شبکه تزریق می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای تهران در تشریح آخرین جزئیات تأمین آب شرب این شهر، گفت: اطمینان می‌دهم که هیچ محله‌ای بدون آب در تهران وجود ندارد. البته با توجه به اینکه شبکه در وضعیت اضطرار قرار گرفته، ممکن است نوسانات محدودی در برخی محلات به صورت موضعی رخ دهد که به سرعت برطرف خواهد شد.

 

اردکانی گفت: از مردم ابت این اتفاق پوزش می‌طلبم و از آنها می‌خواهم با صرفه‌جویی آب، شبکه را در رسیدن به حالت عادی یاری کنند.

  • منبع خبر : فارس