آب‌های کرمانشاه امسال ۶ نفر را بلعیدند
آب‌های کرمانشاه امسال ۶ نفر را بلعیدند
کرمانشاه _ مسؤول روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: سال گذشته ۳ مورد غرق شدگی داشتیم و امسال هم تاکنون ۶ نفر دچار غرق‌شدگی پشت سدها و رودخانه‌های استان شدند.

به گزارش صفحه روز  ، اکبر آزادی مسؤول روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اظهار کرد: بسیاری از رودخانه‌ها با داشتن ظاهری آرام، بسیار خطرناک هستند بنابراین بدون اطلاع از وضعیت رودخانه هرگز برای شنا در آن اقدام نکنید.

وی با اشاره به آمار غرق شدگی در استان طبق آمار اورژانس پیش بیمارستانی، گفت: سال گذشته ۳ مورد غرق شدگی داشتیم و امسال هم تاکنون ۶ نفر دچار غرق‌شدگی پشت سدها و رودخانه‌های استان شدند.

 مسؤول روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با ارائه توصیه‌های برای شنا،  حتما افراد با فنون اولیه شنا آشنایی داشته باشند، در  مکانی که می‌خواهند شنا کنند حتما از وضعیت عمق آب قبل از تصمیم به شیرجه زدن و حتی قبل از ورود به آب اطلاع پیدا کنند، شیرجه در آب‌های کم عمق خطر ضربه به سر و شکستگی‌های گردن را به دنبال دارد همچنین ورود به آب‌های عمیق برای مبتدیان خطر غرق شدگی را افزیش می‌دهد.

وی برای شنا پشت سدها رعایت و بررسی دمای آب را از ضروریات دانست و گفت: به عنوان مثال اگر فرد مدت زیادی در آفتاب بماند و یک دفعه وارد آب شود به علت سردی آب دچار شک ناشی از سردی آب می‌شود و این شک دمایی احتمال غرق شدگی را افزایش می‌دهد.

آزادی تصریح کرد: در محیط‌هایی که نجات غریق وجود ندارد، شنا نکنید، از شوخی‌های خطرناک درآب موقع شنا کردند بپرهیزید و همچنین در هنگام  مصرف داروهای که موجب خواب‌آلودگی و شل شدن عضلات می‌شود، شنا نکنید.

وی در پایان گفت: توانایی خود را در شنا کردن بیش از حد درنظر نگیرند قربانیانی داشتیم که کاملا به فنون شنا آشنا بوده ولی متأسفانه در رودخانه‌ها غرق شده‌اند.

  • منبع خبر : فارس